KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13778147
nr 1377 8147
Ilona Klara Boman
(1913-2000), Sverige
Oljemålning, "Barnet och fåglarna". Signerad. Olja på duk, 25x25 cm, yttermått inklusive ram: ca 28x29 cm
Ilona Klara Boman, svensk bildkonstnär född 1913, död 2000.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
600 kr
måndag 8 februari 2021
kl 20:15:07
100 kr
500 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
Ilona Klara Boman
Läs mer om Ilona Klara Boman